O nas

Firma KIKGEL jest jedynym producentem sterylnych opatrunków hydrożelowych marki Aqua-Gel, BurnTec, HydroAid, Neoheal wytwarzanych w oparciu o innowacyjną technologię opracowaną na Politechnice Łódzkiej.

Firma została założona przez mgr. inż. Mirosława Kika, absolwenta Wydziału Chemicznego PŁ. Od wielu lat nasze opatrunki znajdują uznanie wśród specjalistów zajmujących się leczeniem ran i są szeroko stosowane w szpitalach, zarówno w kraju jak i za granicą. Produkcja opatrunków hydrożelowych odbywa się z uwzględnieniem zasad GMP (norma Dobrej Praktyki Wytwarzania), a warunki produkcyjne są kontrolowane przez uznaną jednostkę notyfikowaną – Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Od 2002 roku firma KIKGEL posiada certyfikowany system zarządzania jakością oparty na międzynarodowych normach ISO 13485. Wszystkie nasze produkty spełniają wymagania Dyrektywy Europejskiej dotyczącej wyrobów medycznych i są oznaczone znakiem zgodności CE. W 2013 roku otrzymaliśmy także aprobatę amerykańskiej agencji FDA.

W ostatnim czasie, obserwując światowe trendy w dziedzinie leczenia ran oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, urozmaiciliśmy ofertę o inne nowoczesne wyroby medyczne m.in. o produkty renomowanej brytyjskiej firmy Advancis Medical, w tym opatrunki specjalistyczne z medycznym miodem Manuka, o system do podciśnieniowej terapii ran (NPWT) firmy Genadyne (USA), oraz o gamę hydrożeli i roztworów do płukania ran o działaniu antybakteryjnym Microdacyn amerykańskiej firmy Sonoma Pharmaceutical (Oculus). Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem wymienionych firm w Polsce, których produkty dystrybuujemy poprzez sieć sklepów medycznych, hurtowni farmaceutycznych i aptek w całym kraju.

Technologia otrzymywania opatrunków hydrożelowych została wyróżniona na wielu wystawach innowacyjności

Eureka

42. Światowa Wystawa wynalazków EUREKA w Brukseli - złoty medal. Nagroda specjalna Ministra Wspólnoty Europejskiej

Iena

Wystawa Wynalazków IENA '95 w Norymberdze - srebrny medal

Genius 96

Międzynarodowa Wystawa GENIUS '96 w Budapeszcie - brązowy medal

Dyplom 42. Światowej Wystawy wynalazków EUREKA w Brukseli

Dyplom Wystawy Wynalazków IENA '95 w Norymberdze

Dyplom Międzynarodowej Wystawy GENIUS '96 w Budapeszcie

Certyfikat ISO 13485

Certyfikat IQNet ISO 13485

Certyfikat NATO

Amerykański patent BurnTec

Amerykański patent Neoheal

Koreański certyfikat GMP

Ukraiński Certyfikat

Certyfikat CE Aqua-gel

Certyfikat CE BurnTec

Certyfikat CE HydroAid

Certyfikat CE HudroAid USG

Dyplom XIII Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej Hospicjum 2013

Nagroda I stopnia. Lider Bezpieczeństwa Państwa

Nagroda Edura 2014

Nagroda Łódzkich Naukowców

Nagroda Orzeł Eksportu

Menadżer Roku Regionu Łódzkiego 2016

Narodowy Bank Polski

Politechnika Łódzka

Polska Rada Ratowników

Straż Pożarna